Groupe Bernard Tapie dokončila dohodu s americkým Ministerstvem spravedlnosti a nyní je cesta pro převzetí Full Tilt Pokeru za $80 milionů volná. Investorská skupina se chystá hernu v nejbližší době znovu zprovoznit.

Francouzská investorská skupina Groupe Bernard Tapie dokončila dohodu s americkým Ministerstvem spravedlnosti a za $80 milionů převezme všechny závazky Full Tiltu.

Pokud bude finální dohoda schválena, chce Groupe Bernard Tapie co nejdříve hernu znovu spustit.

Dle zpráv musí Groupe Bernard Tapie podle dohody vyplatit $390 milionů všem neamerickým hráčům a Ministerstvo spravedlnosti vyplatí zhruba $150 milionů Američanům.

Některé z těchto peněz americké úřady zabavily, ale i tak budou muset hráči obdržet nějaké kompenzace od Ministerstva spravedlnosti.

Konečná dohoda ještě bude záviset na schválení prodeje radou ředitelů Full Tiltu a také na vyřešení civilních sporů s Ministerstvem spravedlnosti.

Dle zpráv, které kolují pokerovým světem, je dohoda uzavřena již od začátku tohoto měsíce, ale americké Ministervstvo spravedlnosti tyto zprávy nepotrdilo ani neodmítlo.

Ale dle prohlášení, které v pátek poskytl Subject: Poker blogu ředitel Full Tilt Pokeru Ray Bitar, je prodej ukončen a vyplácení hráčů může začít.


"Jsem opravdu hrozně šťastný, že pokusy o spolupráci Ministerstva spravedlnosti USA a Groupe Bernard Tapie nadále pokračují a nyní dospěli k dohodě, která odškodní hráče," říká Bitar.

"Nyní když bylo dohody s Ministerstvem spravedlnosti USA dosaženo, bude Groupe Bernard Tapie a Full Tilt Poker dolaďovat finální podmínky své smlouvy, která co nejdříve přinese kompletní vyřešení problému,"

"Full Tilt Poker by chtěl poděkovat všem zákazníkům za jejich neustálou trpělivost během těchto vyjednávání."

Zdroj: Poker.org