Spoluzakladatel Full Tiltu Chris "Jesus" Ferguson chce získat zpět $14.3 milionu, které půjčil společnosti po černém pátku. Ferguson, který z Full Tiltu získal zhruba $80 milionů v dividendách se cítí podvedený a snaží se ohrozit probíhající dohodu mezi Ministerstvem spravedlnosti USA a Groupe Bernard Tapie.

Spoluzakladatel Full Tiltu a akcionář Chris "Jesus" Ferguson vyvedl ze své společnosti v dividendách zhruba $60 milionů, které rozdělil mezi několik tajných bankovních účtů a navíc podle amerického Ministerstva spravedlnosti získal dalších $25 milionů, píše Subject: Poker.

Z těchto peněz, podle autorů blogu, Ferguson úspěšně vybral nejméně $45 milionů a $14.3 milionu úspěšně použil v dubnu loňského roku na výdaje Full Tilt Pokeru po černém pátku.

Od té doby se Ferguson a jeho právník snaží získat právě částku $14.3 milionu zpět a opakovaně se snaží podnikat kroky, které by mohly překazit dohodu mezi Ministerstvem spravedlnosti USA a Groupe Bernard Tapie, píše dále Subject: Poker.

Tyto závěry vyvozuje zdroj na základě rozhovorů se zdroji a také po nahlédnutích do dokumentů společnosti sídlící v Dublinu.

Dle těchto informací Ferguson vybral různými způsoby až $60 milionů. Podařilo se mu to během čtyř let prostřednictvím mnoha transakcí.

Ferguson k tomu využíval jak osobní půjčky, tak i platby svému právníkovi Ianu Imrichovi. Používal svoje konta ale i účty Pocket Kings Ltd.

Nevybraná částka $14.3 milionu, která nebyla nikdy převedena, byla použita na pokrytí nákladů ihned po černém pátku.

A právě o tuto sumu chce nyní Ferguson dle "několika zdrojů " získat zpět.

Ferguson ke svému cíli prostřednictvím svého právníka využívá mnoho různých legálních způsobů a snaží se tak oddálit převzetí Full Tiltu a ostatních jeho závazků.

Přesto Subject: Poker dodává, že dle jeho informací není "žádný důvod věřit, že jeho pokusy budou úspěšné a že těžko dohodě zabrání."

Zdroj: Poker.org